Przewodnik po polskich lokalach gastronomicznych

Wpisz frazę   Sortuj alfabetycznie

strona główna  » Wyszukiwarka

Restauracja Piwna Kamanda Lwowska


Warszawa - ul. Foksal 10
Tel. 22 828 10 31
Godziny otwarcia: codziennie od 12 do 24
Strona www
E-mail: kontakt@kamandalwowska.pl


Kamanda Lwowska to miejsce przywołujące klimat starego Lwowa i tradycję biesiad oraz zamiłowanie do gotowania i rodzinnych spotkań. Stoły przykryte wykrochmalonymi obrusami, okienka ozdobione haftowanymi ręcznie firankami, w tle muzyka międzywojenna i melodie śpiewane przez Mieczysława Fogga i Hankę Ordonkę to elementy przypominające smak wspomnień Kresów.

Kamanda Lwowska to dobra i smaczna kuchnia kresowa. W menu znajdują się specjały galicyjskie wedle przepisów sprzed 120 lat takie jak chabanina tatarska, huculski saganek i blińczyki gryczane.

Specjalnością lokalu są nalewki robione w restauracji. Restauracja poleca szczególnie smak i zapach Cytrynówki oraz Przypalankę o karmelowym posmaku.

Niewątpliwą ciekawostką Kamandy jest otwarta kuchnia - każdy może podejrzeć jak kucharz lepi pierogi i pielmieni.

Atmosfera Kamandy Lwowskiej pozwala na moment uciec od zgiełku codzienności, pogadać, pobyć ze sobą, nacieszyć się jedzeniem jak za starych dobrych lat. Restauracja podzielona jest na kilka sal, które mogą pomieścić około 150 osób, w których zorganizować można przyjęcia, imprezy firmowe, romantyczne wieczory.

Zapraszając do Kamandy Lwowskiej nie sposób nie wspomnieć o czarodziejskiej ulicy Foksal, przy której mieści się restauracja. Zanim jeszcze powstała ulica, w 1776 roku, na tych terenach otwarto ogród rozrywki dla arystokracji. Odbywały się tu przedstawienia teatralne, koncerty i pokazy fajerwerków. Stąd też wystartował w 1789 roku Jean-Pierre Blanchard udając się na pierwszy w Polsce lot balonem. W latach 70-tych XIX wieku obszary te przejęła rodzinna Przeździeckich - kamienica przy Foksal 10 powstała jako pałacyk Marii Przeździeckiej. Nazwę ulicy nadano w 1880 roku. W tym samym roku też zburzono budynek, który oddzielał Foksal od Nowego Światu. Ulica zaczęła rozkwitać i zapełniać się luksusowymi kamienicami. W latach 60-tych XX wieku planowano zburzyć część budynków i stworzyć z Foksal przedłużenie Kopernika, ułatwiając w ten sposób komunikację z Alejami i odciążając Nowy Świat. Na szczęście plany te nigdy nie doszły do skutku, a Foksal jest jednym z najbardziej urokliwych zaułków Warszawy.

© Polski Przewodnik Gastronomiczny

http://www.restauracje.miasta.pl